Sejmowa Komisja Rolnictwa wizytowała powiat radomszczański

Sejmowa Komisja Rolnictwa wizytowała powiat radomszczański Fot. facebook/Robert Telus

We wtorek, 7 czerwca 2022 r. województwo łódzkie odwiedzili członkowie Sejmowej Komisji Rolnictwa na czele z jej przewodniczącym – posłem Robertem Telusem. Wizytowali m.in. powiat radomszczański.

Ostatnim punktem wizytacji Sejmowej Komisji Rolnictwa w województwie łódzkim było Przedsiębiorstwo AGRO-MASZ Agriculture sp. z o.o. (dawniej AGRO-MASZ Paweł Nowak) siedzibą w Strzelcach Małych.

Firma zajmuje się produkcją nowych typów maszyn rolniczych o wysokiej jakości tak by móc zaproponować rolnikom najbardziej kompleksową ofertę.

Z działalnością firmy, oprócz członków Sejmowej Komisji Rolnictwa, zapoznali się również: Janusz Ciesielski - dyrektor KOWR w Łodzi, Tomasz Kopera - dyrektor ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach oraz Michał Koski - członek zarządu powiatu radomszczańskiego.

Wcześniej członkowie komisji mogli zapoznać się z działalnością Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolnictwa w Bratoszewicach. Wizytowali także Tłocznię Soków „Wiatrowy Sad”, położoną w pobliżu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Morgi, gminę Dmosin, jak również Biogazownię Polskiej Grupy Biogazowniczej w Wiciu, w gminie Kocierzew w powiecie łowickim.

Tym samym Sejmowa Komisja ds. Rolnictwa ruszyła w Polskę. Posłowie odwiedzili miejsca istotne dla rozwoju polskiego rolnictwa. Podkreślali, że województwo łódzkie i powiat radomszczański są regionami różnorodnymi gospodarczo i rozmawiali o problemach i wyzwaniach stojących przed polskim rolnictwem. Wszyscy obecni zauważyli, że rolnictwo jest ważnym sektorem polskiej gospodarki i będą go wspierać, by prężnie się rozwijał.

Więcej o:
powiat radomszczański sejmowa komisja rolnictwa strzelce małe agro-masz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE