Sebastian Musiał podwójnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Sebastian Musiał podwójnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików Fot. nadesłane/arch. prywatne

Radomszczanin Sebastian Musiał reprezentujący ULKS Moszczenica, po niesamowitej walce wywalczył brązowy medal w grze indywidualnej oraz w grze podwójnej w rozgrywanych w dniach 19-21 maja w Rzeszowie Mistrzostwach Polski.

Zawody rozpoczęły się w piątek grą drużynową. Drużynę młodzików reprezentowali Sebastian Musiał i Mikołaj Zajda. Chłopcy w fazie grupowej wygrali z KSTS Krosno 3:1, jednak ulegli 1:3 późniejszemu zwycięzcy turnieju - drużynie MKS Czechowice-Dziedzice. Ostatecznie zakończyli rozgrywki na miejscach 9-16.

Sobota to już turniej indywidualny i deblowy. Sebastian w grze indywidualnej walczył dzielnie aż do półfinału, dostarczając nam wielu emocji. Po zaciętym spotkaniu zakończonym wynikiem 3:2 uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Jakubowi Doboszowi z klubu Bogoria Grodzisk Mazowiecki i uplasował się na wysokim III miejscu.

W parze deblowej Sebastian grał z zawodnikiem KS Nowa Era Toruń Julianem Korzus. Panowie dopiero w półfinale ulegli zwycięskiej parze turnieju Staniowski/Wiśniewski 3:0 i zajęli III miejsce.