Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa

Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa

Rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy.

NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego w (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

- Wszystkie dane przetwarzane przez statystykę publiczną są bezpieczne i podlegają specjalnej ochronie (tajemnica statystyczna). Zwracam też uwagę, że podszywanie się pod czyjąś tożsamość w celu zalogowania się do formularza spisowego jest przestępstwem, zgodnie z art. 190a Kodeksu Karnego. Każde takie zdarzenie GUS będzie zgłaszał na policję i do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – przestrzega Wioletta  Marcinkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miasta w Radomsku, gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie.

Cała rozmowa z Wiolettą Marcinkowską, na portalu Radomsko24.pl, w środę 14 kwietnia o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk neizależnie narodowy spis powszechny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE