Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Nabór projektów rozpoczyna się 13 lutego 2023 r. i potrwa przez 3 najbliższe tygodnie (do 3 marca).

Samorząd Województwa Łódzkiego na realizację zadań budżetowych przeznaczył już 43 mln złotych. W przyszłym roku ta kwota zostanie zwiększona o kolejne 8 mln złotych. 

Inicjatywa od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zgłoszonych zostało ponad półtora tysiąca projektów, a mieszkańcy naszego regionu oddali łącznie prawie pół miliona głosów.

Zadania wyłonione w VII edycji budżetu zostaną zrealizowane w 2024 roku. Co ważne – pomysłodawca nie musi się martwić o ich realizację, zwycięskie zadanie staje się bowiem zadaniem samorządu i to on jest za nie odpowiedzialny.

Podobnie, jak podczas ostatnich edycji budżetu, będzie można składać propozycje w ramach puli wojewódzkiej, w której realizowane są projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym oraz 24 pulach powiatowych. 

Ostateczną listę wybranych do głosowania projektów poznamy do 2 czerwca. Głosowanie planowane jest od 12 do 30 czerwca, a jego wyniki poznamy do 15 września.

Wszelkie niezbędne informacje o realizacji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” 2024 są dostępne na stronie www.bo.lodzkie.pl oraz Facebooku Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
województwo łódzkie budżet obywatelski łódzkie na plus urząd marszałkowski w łodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE