Rozmawiali o działalności SIM Łódzkie

Rozmawiali o działalności SIM Łódzkie Fot. UM Radomsko

W Urzędzie Miasta w Radomsku odbyło się spotkanie dotyczące technicznych kwestii związanych z działalnością spółki SIM Łódzkie, która m.in. w Radomsku wybuduje bloki wielorodzinne z tanimi lokalami na wynajem z możliwością dojścia do własności.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele gmin założycielskich Spółki SIM Łódzkie, Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Cieciura.

– W Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej widzimy bardzo dużą szansę rozwoju naszego miasta. Tanie mieszkania na wynajem są potrzebne, ponieważ musimy mierzyć się z procesem depopulacji, a jednym ze sposobów jego zahamowania jest rozwój budownictwa mieszkaniowego – mówił podczas spotkania prezydent Jarosław Ferenc.

Jak czytamy w komunikacie magistratu, podczas spotkania omówiono m.in. zagadnienia związane ze strukturą kapitału zakładowego SIM przy zawiązaniu spółki, koszty jej utworzenia i źródła finansowania, liczba planowanych lokali, szacowane nakłady inwestycyjne, a także ogólne założenia biznesowe i wstępny harmonogram przyszłych działań.

Czytaj też: W 2023 roku powstaną w Radomsku mieszkania w ramach SIM Łódzkie

Przypomnijmy. Radomsko otrzyma 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które zostaną wykorzystane na wkład własny miasta do spółki SIM Łódzkie.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sim łódzkie mieszkania spotkanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE