Rozbój w Radomsku. 29-latek trafił do aresztu

Rozbój w Radomsku. 29-latek trafił do aresztu Fot. KPP Radomsko

Policjanci zatrzymali 29-letniego radomszczanina podejrzanego o rozbój. Napastnik zaatakował swoją ofiarę i ukradł telefon komórkowy. Decyzją sądu agresor najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

17 października 2021 roku około godziny 18.00 policjanci zostali skierowani na ulicę Narutowicza w Radomsku, gdzie w rejonie sklepu znajduje się 41-letni pokrzywdzony. Z jego relacji wynikało, że kilka minut wcześniej został napadnięty przez mężczyznę, który uderzył go, przewrócił a następnie zabrał telefon. Straty oszacował na tysiąc złotych.

- Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Determinacja policjantów w tych działaniach doprowadziła do zatrzymania rozbojarza zaledwie kilka godzin po zdarzeniu. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzut rozboju. Prokurator nadzorujący postępowanie wnioskował do sądu o aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o:
radomsko policja radomsko rozbój ulica narutowicza radomsko zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE