Rolnicy z Agrounii będą protestować

Rolnicy z Agrounii będą protestować

W środę, 4 sierpnia o godzinie 8.00 w miejscowości Rękoraj pod Piotrkowem Trybunalskim, na Krajowej 12, rozpocznie się protest rolników, organizowany przez Agrounię.

W czwartek, jeśli Rząd nie podejmie rozmów z protestującymi, rolnicy zablokują strategiczne rondo pod Piotrkowem Trybunalskim na skrzyżowaniu miejscowej autostrady i drogi S8.

- To będzie 2-dniowa blokada drogi w Rękoraju w pow. piotrkowskim. PiS ciągle niszczy rolnictwo. Rolnicy z bezradności wychodzą kolejny raz na drogi. Ostatnim razem jeździli traktorami. Tym razem staną i zablokują ważne rondo. Świnie kiszą się w chlewniach, nie można ich sprzedać z powodu chorych przepisów. Cena świń spada, rolnicy dokładają do produkcji. Mają na to wpływ złe rozwiązania w walce z ASF. Premier turysta jeździ po kraju. Nie odpowiada na pisma AGROunii. Udaje, że nie widzi problemu. Jesteśmy gotowi do spotkania z premierem. Kolejny raz wzywamy go do rozmów. Zwracamy uwagę na problemy rolników, których nikt nie podejmuje – piszą na Facebooku działacze Agrounii.

Jadący trasą Łódź-Piotrków Trybunalski (bądź w przeciwnym kierunku), powinni korzystać z autostrady A1, co pozwoli uniknąć poważnych opóźnień w podróży. Kierowców będzie wspierała policja, która pojawi się m.in. na węźle Piotrków Trybunalski Południe i będzie kierowała ruchem.

Jadący od strony Łodzi DK12 lub autostradą A1 w stronę Tomaszowa Mazowieckiego, powinni od węzła Tuszyn dojechać autostradą A1 do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie będą mogli zawrócić i kontynuować podróż drogą ekspresową S8.  

Więcej o:
Agrounia protest rolników Agrounii Piotrków Trybunalski protest rolników
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE