Rodzice i nauczyciele z ZSP nr 1 w Radomsku rozmawiali z Zarządem Powiatu na temat dyrektora szkoły

Rodzice i nauczyciele z ZSP nr 1 w Radomsku rozmawiali z Zarządem Powiatu na temat dyrektora szkoły Fot. Klaudia Gajda

W środę, 23 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomsku odbyło się spotkanie rodziców uczniów i nauczycieli ZSP nr 1 w Radomsku z Zarządem Powiatu Radomszczańskiego. Celem tego spotkania było omówienie obecnej sytuacji - braku decyzji dotyczącej obsadzenia stanowiska dyrektora szkoły od 1 września.

Punktualnie o godzinie 8:30 rodzice i nauczyciele weszli do budynku starostwa, chcieli rozmawiać z Zarządem. Jednak okazało się, że może nie być to takie proste. Trwało posiedzenie Zarządu, po nim zaplanowane były komisja budżetowa i sesja rady powiatu.

- Dziś mamy bardzo napięty harmonogram. Ja poproszę z państwa grona 4 przedstawicieli. Zrobimy przerwę w posiedzeniu Zarządu i z państwem porozmawiamy - powiedziała starosta Beata Pokora.

Kilka minut później delegacja znalazła się już w sali konferencyjnej.

- Jest koniec wakacji. Czy państwo nie mogą podjąć tej decyzji. Żeby nasze dzieci wróciły do szkoły normalnie... - mówiła jedna z mam.

- Po ostatnim konkursie prosiliście żebyśmy byli cicho... My byliśmy... Ale czy państwo macie dla nas propozycje... - dodała druga z matek.

Przypomnijmy. Na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Podstawowych nr 1 w Radomsku odbyły się dwa postępowania. W pierwszym dyrektor Ewa Grodzicka przegrała, a na stanowisko wybrano Cezarego Bartnika. Ten jednak, po licznych protestach uczniów, rodziców i nauczycieli - zrezygnował. Drugi konkurs, do którego zgłosiła się Ewa Grodzicka został nierozstrzygnięty.

- Z tego co wiem pani dyrektor miała propozycję powierzenia stanowiska na rok, ale odnowiła - powiedziała starosta Beata Pokora.

- Ale dlaczego nie może być przeprowadzony normalny konkurs. Jak tylko na rok będzie to powierzenie, to za rok to samo będziemy przeżywać - dopytywali rodzice.

- 1 września będzie dyrektor i państwo się dowiecie. Proszę się nie martwić - mówiła Małgorzata Lewandowska, wicestarosta.

I dodała, że do urzędu docierały sygnały, że nie wszyscy uczniowie i nauczyciele są za panią dyrektor Ewa Grodzicką.

- Po każdej stronie są rację. Do 31 sierpnia dyrektorzy pełnią swoje funkcje. Jeżeli do 31 sierpnia pani dyrektor nie przyjmie propozycji powołania - to będzie powołany inny dyrektor. Mamy kandydata. Sprawa zostanie jeszcze dogłębnie przemyślana. Z mojej strony - dodała starosta.

Więcej o:
radomsko zsp 1 radomsko dyrektor zsp 1 w radomsku konkurs spotkanie zarząd powiatu nauczyciele rodzice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE