Redmi Note 10 5G – dobre zdjęcia i mocna bateria w niskiej cenie

Redmi Note 10 5G – dobre zdjęcia i mocna bateria w niskiej cenie

Redmi Note 10 5G to odpowiedzieć chińskiego producenta na zapotrzebowanie rynku na smartfony, obsługujące 5G. Ponadto, model ten robi dobre zdjęcia i ma mocną baterię. A to wszystko dostępne w atrakcyjnej cenie. Kosztuje zaledwie około 1000 zł. Czy rzeczywiście warto go kupić?

Xiaomi Redmi Note 10 5G – jaki jest?

Sieć 5G zyskuje na popularności. Nic dziwnego, że operatorzy komórkowi chętniej sprzedają modele z 5G. Chiński producent Xiaomi, nie chcąc zostać w tyle za swoją konkurencją, również wypuścił telefony, obsługujące 5G. Wśród nich Redmi Note 10 5G, określany jako najtańszy z 5G.

Smartfon zaskakuje nas już od pierwszego wejrzenia. Na pierwszy rzut oka nie wygląda tanio. Jeśli nie wiedzielibyśmy co to za model, pomyślelibyśmy, że kosztuje co najmniej 2 razy więcej. Konstrukcja wykonana jest z tworzywa sztucznego. Tył posiada niewielką wysepkę z kamerami, która dobrze się prezentuje.

Redmi Note 10 5G – wyświetlacz i procesor

Redmi Note 10 5G wyposażono w 6,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli ze standardową rozdzielczością FHD+. Dodatkowo wspiera nawet 90 Hz odświeżanie. W normalnych warunkach oświetleniowych nie ma się do czego przyczepić. Treści są czytelne, kolory bardzo dobrze odwzorowane. Niestety w jasnym światle słonecznym ekran jest zbyt ciemny, co sprawia, że korzystanie z urządzenia jest niekomfortowe. Producent zadbał jednak oto, abyśmy mogli poprawić jakość wyświetlanego obrazu, umożliwiając sterowanie temperaturą barwową kolorów.

Smartfon napędza procesor MediaTek Dimensity 700. To nowoczesny układ dla niedrogich smartfonów z obsługą dual SIM, który jest naprawdę dobry. Wspiera go 4 GB lub 6 GB. Do wyboru mamy następujące konfiguracje: 4GB+64GB, 4GB+128GB, 6GB+128GB. Telefon działa w oparciu o system Android 11 z nakładką MIUI 12.0.6. Nie jest to demon prędkości, ale działa bez zarzutów.

Redmi Note 10 5G – dobre zdjęcia i mocna bateria w niskiej cenie

Biorąc pod uwagę kwestię mobilnej fotografii, Redmi Note 10 5G nie będzie zajmował pozycji na podium. To tani smartfon, więc nie powinniśmy mieć wobec niego zbyt wielu oczekiwań. Znajdziemy w nim aparat:

• główny 48MP ze światłem f/1,8, w domyślnym trybie zdjęcia mają 12MP,
• 2MP ze światłem f/2.4 do zdjęć bokeh;
• 2MP ze światłem f/2.4 do zdjęć makro.

W ciągu dnia wykonamy naprawdę dobre, szczegółowe zdjęcia. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy warunki oświetleniowe są kiepskie. Smartfon zwyczajnie sobie nie radzi i na zdjęciach jest sporo szumów. Redmi Note 10 5G pozwala nam nakręcić satysfakcjonujące wideo. Oczywiście przy dobrym oświetleniu.

Na pochwałę zasługuje elektroniczna stabilizacja przy nagraniach wideo w trybie FULL HD. Jego niewątpliwą zaletą jest akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania o mocy 18W. Tak mocna bateria zapewnia bardzo dobry czas pracy na jednym ładowaniu. Przy umiarkowanym użytkowaniu ładujemy telefon co dwa dni. Jeśli planujemy w ciągu dnia oglądać video czy grać w gry, to bateria spokojnie wystarczy na cały dzień.

Telefony Redmi Note 10 5G znajdziesz na https://mimarkt.pl/telefony-redmi/redmi-note-10-5g/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE