Ranking szkół ponadgimnazjalnych. II LO i Elektryk najlepsze w powiecie

Miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" opracowały ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych.

Miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" opracowały ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych: Technikum Elektryczno-Elektroniczne zajęło najwyższą - 80 lokatę, z  liceów najlepsze okazało się II LO, zajmując 234 miejsce .

 

Wszystkie szkoły oceniane były w kategoriach liceów i techników. Przy ocenie pod uwagę brano wyniki egzaminów końcowych (maturalnych i zawodowych), sukcesy w olimpiadach, a także opinie ośrodków akademickich.

 

Technikum z ZSE-E zdobyło 66,32 punktów, tym samym obroniło trzecie miejsce w województwie. 20 miejsce w województwie zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego, uzyskując 45,58 punktów i zajmując 234 miejsce w rankingu ogólnopolskim. Po raz kolejny II LO okazało się najlepszym liceum w naszym powiecie. Gorszy jest jednak wynik I LO, które w ubiegłym roku było na 44 miejscu w województwie, teraz zaś zajmuje 48 miejsce.

 

Najlepszym liceum w Polsce okazało się Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a technikum - Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939r. w Lublinie.

Więcej o:
ranking szkół liceum radomsko zespół szkół elektryczno - elektronicznych ranking szkół radomsko ranking 2012 rankong perspektywy zsee radomsko perspektywy 2012
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE