Rafał Dębski: poseł Milczanowska i rząd PiS pominęli Radomsko w strategicznym momencie

Rafał Dębski: poseł Milczanowska i rząd PiS pominęli Radomsko w strategicznym momencie

- Rząd PiS i pani Poseł Anna Milczanowska pominęli nasze miasto w strategicznym dla Radomska momencie. Nie przyznano nam dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych – wsparcia finansowego nie otrzymają wnioski złożone przez Miasto Radomsko dotyczące rozbudowy strefy inwestycyjnej oraz renaturalizacji rzeki Radomki – to głos Rafała Dębskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku.

Po tym jak się okazało, że Radomsko nie otrzyma środków finansowych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę strefy inwestycyjnej oraz renaturalizacji rzeki Radomki, Rafał Dębski zamieścił swój komentarz do sprawy:

To nie jest wyłącznie sprawa Prezydenta Miasta Radomska czy Radnych Rady Miejskiej z tej czy innej opcji politycznej – brak dofinansowania uderza bezpośrednio w nas, radomszczan. Skazano mieszkańców ul. Dolnej, centrum miasta oraz działek położonych wzdłuż linii brzegowej rzeki Radomki na dalsze podtopienia w czasie intensywnych opadów. Ograniczono możliwość rozwoju miasta, stworzenia nowych miejsc pracy i pozyskania kolejnych inwestorów. Nie rozumiem tej decyzji – nie znam kryteriów, zgodnie z którymi oceniano wnioski ani uzasadnienia tej decyzji. Oby nie były one czysto polityczne. Czy chodzi o to, że Prezydentem Miasta nie jest człowiek PiS? Czy to dlatego, że Rada Miejska to nie jest bastion PiS i nie poddaje się nachalnej, rządowej propagandzie? Czy nad dobro mieszkańców przedłożono małostkowość, kompleksy i chęć „odegrania się”? Pani Poseł Anna Milczanowska określiła tę decyzję jako „świetne informacje dla Ziemi Piotrkowskiej i Radomszczańskiej”. Ocenę tych słów i decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego pozostawiam Państwu.

Więcej o:
radomka wsparcie dla radomska drogi radomsko anna milczanowska rafał dębski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE