Rafał Dębski: panie prezydencie PiS ma TVP, a Pan gazetkę

Rafał Dębski: panie prezydencie PiS ma TVP, a Pan gazetkę

Radny Rafał Dębski (PO) odniósł się we wpisie na swoim profilu na Facebooku do wydanego niedawno drugiego numeru gazety urzędowej „Nasze Radomsko Informacje”. Porównał ją do TVP, gdzie zdaniem radnego, poziom „prawdy” jest w nich podobny.

Wpis radnego:

Kolejna „gazetka prezydenta Ferenca” (nazwana o ironio „Nasze Radomsko Informacje”) – a w niej porcja informacji politycznych i półprawd.

Tym razem wmawia się nam, że radni Koalicji Obywatelskiej poparli podwyżkę opłat za śmieci, bo głosowaliśmy „za” przyjęciem uchwały budżetowej i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Nic bardziej mylnego. Przyjęta 18 grudnia 2020 roku uchwała budżetowa jest swoistą prognozą budżetu – wielokrotnie zmieniana i urealniana w ciągu roku, w którym obowiązuje. To obowiązkiem prezydenta jest zapewnienie „spinania się” budżetu – bez konieczności sięgania za każdym razem do kieszeni mieszkańców i uchwalania kolejnych podwyżek.

Może warto poszukać oszczędności ograniczając wydawanie gazetek wątpliwej treści (każda ich edycja kosztuje nas, mieszkańców około 12 000 zł)? Ile ich jeszcze wyda Urząd Miasta w tym roku czy też do końca kadencji? Dojdziemy do okrągłych 100 000 zł, a może 150 000zł?

A ile kosztują nas polityczne stanowiska, które prezydent rozdaje w zamian za poparcie nowym koalicjantom z PiS?

Aby podwyżki śmieci mogły wejść w życie konieczne było przyjęcie odpowiedniej uchwały – a nie uchwały budżetowej. My, radni Koalicji Obywatelskiej, byliśmy jej przeciwni w zarówno w ubiegłym, jak i w tym roku. Nasz stanowczy sprzeciw wobec podwyżek opłaty za śmieci stał się jednym z powodów rozpadu koalicji. Podwyżki zafundowali mieszkańcom Radomska nowi koalicjanci prezydenta Ferenca z Prawa i Sprawiedliwości.

Panie Prezydencie - jesteście siebie warci. PiS ma TVP, a Pan gazetkę - poziom „prawdy” jest w nich podobny.

Więcej o:
gazetka nasze radomsko informacje rafał dębski po jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE