Rafał Dębski nie jest już przewodniczącym Rady Miasta w Radomsku

Rafał Dębski nie jest już przewodniczącym Rady Miasta w Radomsku Fot. screen

Dotychczasowy przewodniczący Rady Miasta w Radomsku – Rafał Dębski (KO) we wtorek, 18 maja złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Rezygnacje przyjęli w środę, 19 maja radni, podczas nadzwyczajnej sesji.

- Bardzo dziękuję prezydentowi, radnym oraz wszystkim pracownikom Urzędu Miasta za współpracę. To nie jest koniec. Myślę, że to dopiero początek dalszej współpracy i nowych inicjatyw – mówił Rafał Dębski przed przystąpieniem do głosowania w sprawie odwołania go z funkcji przewodniczącego Rady Miasta.

Podziękowania za współpracę złożyli również przedstawiciele poszczególnych Klubów Radnych. Podkreślali, że była to bardzo owocna współpraca. Nie obyło się też bez ostrych słów. Prezydent Jarosław Ferenc zwrócił się do radnych Koalicji Obywatelskiej. Z kolei radny Łukasz Więcek (KO) przekazał prezydentowi zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

- Radni Koalicji Obywatelskiej pokazują, że ważniejsza jest dla nich polityka, niż dobro miasta. Nigdy nie mówiłem, że jestem kandydatem jednej, czy drugiej partii politycznej. Zawsze startowałem ze stowarzyszenia Razem dla Radomska. Żadna partia nigdy nie udzieliła mi poparcia w wyborach. Wybrali mnie mieszkańcy miasta Radomska. Przyjmowanie retoryki, którą stosują radni Koalicji Obywatelskiej jest niedopuszczalne. Jest to manipulacja, chwyt poniżej pasa. Nigdy nie byłem prezydentem Platformy Obywatelskiej, tak samo jak teraz nie jestem prezydentem Prawa i Sprawiedliwości. Używanie tego typu słów jest niedopuszczalne - oznajmił prezydent, Jarosław Ferenc. 

Za odwołaniem Rafała Dębskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta zagłosowało 13 radnych. Radni Koalicji Obywatelskiej nie wzięli udziału w głosowaniu (wyjęli elektroniczne karty do głosowania).

Rezygnacja przewodniczącego Rady Miasta w Radomsku to pokłosie zawiązanej w minionym tygodniu nowej miejsko-powiatowej koalicji Prawa i Sprawiedliwości oraz stowarzyszeń Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu.

Podczas dzisiejszej sesji radni wybiorą nowego przewodniczącego Rady Miasta. Kandydatem do sprawowania tej funkcji jest radny Tadeusz Kubak (PiS).

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko sesja przewodniczący rafał dębski odwołanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE