Rafał Dębski: Naczelnik Paul obraził się na Radę Miejską w Radomsku

Rafał Dębski: Naczelnik Paul obraził się na Radę Miejską w Radomsku Fot. M. Kołaczkowski

- Mocno zdegradowany, zaniedbany teren na tyłach boiska przy ulicy Kościuszki w Radomsku. Może tam powinno się budować bloki komunalne? - pyta w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Rafał Dębski, radny Rady Miejskiej z Koalicji Obywatelskiej, który sprzeciwia się budowie trzech bloków komunalnych na osiedlu Mickiewicza w Radomsku.

Zdaniem Dębskiego prezydent Radomska Jarosław Ferenc za wszelką cenę chce wybudować bloki na osiedla Mickiewicza.

- Prezydent przystąpił do sporządzenia nowego studium. Dzisiaj nie wiemy jak ono będzie wyglądać. Na dziś taka propozycja nie powinna paść – podkreśla Rafał Dębski.

- Nie przekonuje mnie, gdy prezydent mówi, nie licząc się z wolą mieszkańców, że musi podejmować trudne decyzje. To mieszkańcy Radomska są gospodarzami miasta, nie prezydent, bo prezydentem się bywa – w ostrych słowach krytykuje Ferenca, Rafał Dębski.

Krytyka Rafała Dębskiego nie kończy się tylko na poczynaniach Jarosława Ferenca. Radny ma uwagi również do funkcjonowania Wydziału Porządku i Bezpieczeństwa w Urzędzie Miasta w Radomsku. Sprawa dotyczy składowiska(wysypiska) śmieci na terenie hotelu przy ulicy Kołłątaja i notorycznym ich spalaniu. Brak jakichkolwiek reakcji na monity mieszkańców osiedla Miłaczki od stycznia 2021 roku.

- Jako radny kontakt z naczelnikiem Wydziału Porządku i Bezpieczeństwa powinienem mieć łatwiejszy, ale tak nie jest. Naczelnik obraził się na Radę Miejską w Radomsku, po tym jak zwróciliśmy naczelnikowi uwagę na niedostateczny porządek na terenie miasta – dodaje Rafał Dębski.

Rozmowa z radnym Koalicji Obywatelskiej Rady Miejskiej w Radomsku w poniedziałek 2 maja o godzinie 19.45 na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk rafał dębski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE