Radomszczańskie starostwo pozyskało dotację na organizację rajdu pieszego

Radomszczańskie starostwo pozyskało dotację na organizację rajdu pieszego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Powiat Radomszczański dzięki pozyskaniu dotacji celowej w wysokości 20 tysięcy złotych z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego zorganizuje rajd pieszy dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.

Powiat realizuje zadanie pn. „Zdrowe Łódzkie na Plus” - Edukacja w zakresie zachowań prozdrowotnych i zdrowego stylu życia dla dzieci i młodzieży. Projekt ten jest finansowany z budżetu samorządu województwa łódzkiego. 

W ramach zadania Powiat Radomszczański zorganizuje rajd pieszy dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.

Rajd odbędzie się na dystansie 17,5 km i przebiegać będzie początkowo (2 km) na terenie Radomska, a następnie drogami leśnymi (15 km) do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Radomsko w Podświerku.

Po dotarciu do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Podświerku na uczestników rajdu czekać będzie posiłek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich na bazie lokalnych produktów.

Po odpoczynku uprawniony instruktor przeprowadzi warsztaty nordic walking dla uczestników rajdu. Podczas prelekcji specjalisty ds. zdrowia omówiony zostanie wpływ aktywnego trybu życia na sprawność fizyczną i psychiczną człowieka.

Kolejnym punktem rajdu będzie przeprowadzenie przez Komendę Powiatową Policji w Radomsku pogadanki na temat szkodliwości używek na organizm człowieka, szczególnie młodych osób.

Na zakończenie imprezy przygotowane zostanie ognisko integracyjne.

Termin rajdu zostanie podany niebawem.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko dotacja dofinansowanie rajd pieszy zdrowe łódzkie na plus projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE