Radomszczańskie starostwo organizuje Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi

Radomszczańskie starostwo organizuje Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi Fot. pixabay.com

Październik to miesiąc świadomości walki z rakiem piersi. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Radomsku organizuje Powiatowy Dzień Walki z Rakiem Piersi. Będzie to okazja do badań profilaktycznych oraz spotkań ze specjalistami.

W ciągu roku w Polsce raka piersi diagnozuje się u 19 tys. kobiet, co oznacza, że codziennie ponad 50 Polek dowiaduje się o chorobie, a 15 każdego dnia umiera.

W leczeniu nowotworów piersi niezwykle ważna jest profilaktyka.

- Wszyscy specjaliści podkreślają, że w wielu przypadkach możliwe jest skuteczne wyleczenie, jeśli pacjentka zgłosiła się do lekarza przy pierwszych niepokojących objawach. Dlatego tak ważne są regularne badania i samokontrola piersi. Jesteśmy kobietami i nikt nie zadba o nas tak jak my same – mówi Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Radomszczańskie starostwo zachęca wszystkie mieszkanki powiatu do wzięcia udziału w Powiatowym Dniu Walki z Rakiem Piersi, który odbędzie się 15 października w przychodni SP ZOZ Profamilia przy ul. Armii Krajowej w Radomsku.

W godzinach od  10:00 do 15:00 na wszystkie zainteresowane tą tematyką Panie czekać będą wolontariuszki Radomszczańskiego Stowarzyszenia Amazonek w Radomsku oraz Fundacja „OmeaLife - rak piersi nie ogranicza”.

Mieszkanki powiatu radomszczańskiego będą mogły porozmawiać o swoich obawach oraz nauczyć się samobadania piersi.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko powiatowy dzień walki z rakiem piersi profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE