Radomszczański szpital pozyskał dotację na zakup nowych aparatów do znieczulania

Radomszczański szpital pozyskał dotację na zakup nowych aparatów do znieczulania Fot. J. Paszewski

Szpital Powiatowy w Radomsku pozyskał 1 900 000,00 zł ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach konkursu obejmującego dofinansowanie zakupu sprzętu z dziedziny intensywnej terapii stosowanego w opiece nad pacjentami kardiologicznymi.

W ramach zadania zakupionych zostanie 8 aparatów do znieczulenia z wyposażeniem tj. kompletne stanowiska do znieczulenia obejmujące aparat do znieczulenia z parownikami, z kardiomonitorem do pomiaru parametrów życiowych i monitorem parametrów gazów.

Dzięki temu w ramach Centralnego Bloku Operacyjnego wymienione zostaną wszystkie aktualnie pracujące ponad 10-letnie aparaty do znieczulenia.

- Doposażenie w przedmiotowy sprzęt poprawi jakość specjalistycznej opieki nad pacjentami kardiologicznymi wymagającymi intensywnej terapii, z wykorzystaniem specjalistycznych systemów i urządzeń, co przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia skuteczności leczenia pacjentów kardiologicznych, a w efekcie do wzrostu jakości życia i funkcjonowania pacjentów z chorobami układu krążenia oraz wzrostu przeżywalności w nagłych stanach kardiologicznych. Doposażenie w sprzęt umożliwi - poprzez zwiększenie jego dostępności – osiągnięcie najlepszych możliwych wyników leczenia, a tym samym redukcję umieralności pacjentów z chorobami układu krążenia – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Czytaj też: Nowy sprzęt trafi do Szpitala Powiatowego w Radomsku

Więcej o:
radomsko szpital radomsko dotacja dofinansowanie aparaty do znieczulania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE