Radomszczanie odebrali ponad 6 tysięcy sadzonek

Radomszczanie odebrali ponad 6 tysięcy sadzonek Fot. UM Radomsko

Prawie 6,5 tysiąca sadzonek drzew odebrali radomszczanie podczas akcji „Zielone Radomsko”, która trwała od 7 kwietnia.

Zakończyła się akcja „Zielone Radomsko”, która zorganizowana była przez Miasto Radomsko i Nadleśnictwo Radomsko. Radomszczanie w Szkółce Leśnej w Strzałkowie na hasło „Zielone Radomsko” oraz deklarację, że zostaną posadzone w granicach miasta, odbierali darmowe sadzonki popularnych w polskich lasach drzew. Zainteresowanie było ogromne.

Od samego rana w pierwszym dniu akcji radomszczanie ustawili się w kolejce po darmowe drzewka.

- Cieszymy się, że tak wielu radomszczan chce wzbogacać miasto o nowe żywe drzewa i mamy nadzieję, że w przyszłości takie akcje będą cieszyły się równie dużą popularnością – mówi Piotr Szymocha, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Radomsko.

- Akcja „Zielone Radomsko”, którą po raz kolejny zorganizowaliśmy z Nadleśnictwem Radomsko udowodniła, że takie działania są potrzebne. Cieszę się, że tak dużo sadzonek zostało odebranych, i że wzbogacą przydomowe ogrody. Z pewnością w kolejnych latach będziemy organizować podobne akcje – stwierdza Marzanna Proszowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

- Dziękuję Nadleśnictwu Radomsko za owocną współpracę - dodaje.

Największym zainteresowaniem radomszczan cieszyły się sadzonki sosny zwyczajnej, które odebrano w liczbie ok 1500 sztuk.

Więcej o:
radomsko zielone radomsko akcja sadzonki szkółka leśna w strzałkowie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE