Radomsko zbiera podpisy pod projektem ustawy "Ratujmy Kobiety"

Rozpoczęła się zbiórka 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety.

Rozpoczęła się zbiórka 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy Ratujmy Kobiety, która zapewnia kobietom w ciąży pełną opiekę zdrowotną, wprowadza edukację seksualną w szkołach, daje dostęp do nowoczesnych metod antykoncepcji i możliwość legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży.

- Nie godzimy się na pisowski i kościelny model państwa, w którym kobiety nie mogą decydować o swoim losie. Nie chcemy ustawy antyaborcyjnej autorstwa ePiSkopatu, która wprowadza drakońskie restrykcje wobec kobiet.  Dlatego proponujemy rozwiązania podobne do tych, które obowiązują w większości cywilizowanych państw. Chcemy by to kobiety mogły decydować o swoim życiu i zdrowiu! – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku. 

W Radomsku orędownikiem akcji jest Ewa Drzazga, była radna miejska. - Projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji przygotowany przez organizacje pro life jest bardzo restrykcyjny i nieludzki wobec kobiet. Jeżeli zostaną zaostrzone przepisy antyaborcyjne kobiety będą zmuszone do kontynuowania ciąży zagrażającej jej życiu, będą zmuszane do rodzenia dzieci z wadami genetycznymi, dzieci chorych niezdolnych do samodzielnego życia, do rodzenia dzieci z gwałtów, gwałtów zbiorowych, z kazirodztwa – mówi Ewa Drzazga. - Apelujemy do wszystkich o przyłączenie się do naszej akcji i pomoc w zbiórce podpisów pod naszym projektem ustawy – dodaje.

W Radomsku listy poparcia pod projektem ustawy  dostępne są w punktach:
- pizzeria Corso Era Park
- Panaceum siłownia
- caffe Viva
- Agnetic Studio ul. Sierakowskiego 17
- hurtownia wyrobów z drewna ul. Konarskiego 3
- solarium Viva
- bar Pierożek
- Restauracja Patio
- Centrum Kosmetologii ul. Wyszyńskiego 19/4

Równocześnie podpisy będą zbierane na ulicach naszego miasta. - Tym , którzy są za całkowitym zakazem aborcji mówię - nie chcesz nie usuwaj, ale daj wybór innym. Dla kobiet zawsze taka decyzja o aborcji jest bardzo trudna, ale to ona powinna mieć prawo samodzielnie o sobie decydować - dodaje Ewa Drzazga.

Więcej o:
akcja podpisy sld aborcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE