Nowe boisko przy „Wielorybku” oddane do użytku

2 czerwca oficjalnie do użytku oddane zostało boisko wielofunkcyjne przy „Wielorybku” w Radomsku.

2 czerwca oficjalnie do użytku oddane zostało boisko wielofunkcyjne przy „Wielorybku” w Radomsku. Oficjalnego otwarcia boiska dokonał Jarosław Ferenc w asyście orędowniczki powstania całego kompleksu sportowego, radnej Magdaleny Spólnickiej.

Radna Magdalena Spólnicka nie ukrywa zadowolenia z tego, że inwestycja po wielu latach zostanie doprowadzona do końca. – Mieszkańcy powoli zaczynają dostrzegać tę inwestycję. To będzie miejsce, które będzie integrować mieszkańców w różnym wieku. Poza boiskami dla młodzieży, placem zabaw dla dzieci, znajdą się tu ciągi piesze i rowerowe, ławki, zieleń i oświetlenie. Miejsce do odpoczynku znajdą więc tutaj również starsi. Życzyłabym sobie, żeby każda dzielnica w mieście dysponowała takim terenem – mówi radna.


Boisko powstawało od 4 lat. W latach 2012 – 2013 wydano kwotę 221 878,00 zł, m.in. na: opracowanie projektu, wykonanie ciągu pieszego i ścieżki rowerowej, wykonanie oznakowania pionowego ścieżki rowerowej oraz rozbudowę strefy fitness wraz z utwardzeniem już istniejącej.

W latach 2015-2016 wydano kwotę 456 406,13 zł na budowę boiska wielofunkcyjnego, instalacji wodno-kanalizacyjnej, oświetlenie, monitoring i bezprzewodowy Internet. Opiekunem boiska jest MOSiR, który ma z urzędem miasta umowę użyczenia.

Na tym nie koniec. Przy „Wielorybku” powstanie jeszcze boisko do piłki nożnej, kolejne chodniki, plac centralny (zieleń),elementy małej architektury (kosze, ławki, poidełko). Teren wzbogaci się plac zabaw (rozbudowa istniejącego) wraz z ogrodzeniem :nowe zabawki: huśtawka dla małych dzieci, gra kółko i krzyżyk, urządzenie do wspinaczki po linach, domek. Rozbudowana zostanie strefa fitness (jest projekt na 4 stanowiska). Pojawi się nowa zieleń. Planowany koszt prac wynosi powyżej 350 000,00 zł.


Więcej o:
boiska miosr wielorybek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE