Park Świętojański zmienia oblicze

Park Świętojański w Radomsku idzie do remontu. Rozpoczął się właśnie pierwszy etap rewaloryzacji, który potrwa do 28 października.

Park Świętojański w Radomsku idzie do remontu. Rozpoczął się właśnie pierwszy etap rewaloryzacji, który potrwa do 28 października.
Park Świętojański to teraz plac budowy
Zamysłem rewaloryzacji parku jest powrót do założeń z lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Park Świętojański zaprojektował wówczas Franciszek Szanior. Kilka lat temu park został wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego, jako miejski Park Krajobrazowy „Świętojański”.

Do końca pierwszego etapu część parku wyłączona jest z użytkowania (od strony zachodniej, gdzie znajduje się staw z dwoma wysepkami.). Prace wykonuje konsorcjum radomszczańskich firm Green Park i Rad-bud.

W ramach rewaloryzacji zbudowane będą trzy nowe kładki nad Radomką. Obecna zostanie rozebrana. Pielęgnacji poddane zostaną drzewa i krzewy.  Odmulona zostanie niecka stawu a równolegle będą prowadzone prace przy demontażu starych ścieżek spacerowych. Park zyska nową przestrzeń, nowe ścieżki i alejki z grysu marmurowego.

Park doczeka się nowego oświetlenia. Ułożona zostanie instalacja elektryczna i światłowodowa. Rozebrane będzie dotychczasowe ogrodzenie parku. Pojawi się nowe, bardziej estetyczne.

W przyszłości zmodernizowany zostanie istniejący plac zabaw dla dzieci, a także budowa letniej muszli koncertowej.

Więcej o:
park park świętojański remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE