Radomsko: Maturzyści żegnają się ze szkołą

Radomsko: Maturzyści żegnają się ze szkołą Fot. Klaudia Gajda/Ola Muskała

29 kwietnia – dzień zakończenia szkoły dla maturzystów. Uczniowie odbierają dziś swoje świadectwa. A za dni parę czeka ich egzamin dojrzałości – matury! Uczniom II LO w Radomsku towarzyszyliśmy w tym ważnym dla nich dniu.

Za kilka dni uczniowie ostatnich klas szkół średnich przystąpią do jednego z najważniejszych egzaminów w swoim życiu – egzaminu maturalnego. Zanim to jednak nastąpi wszyscy otrzymać muszą świadectwa ukończenia szkoły. Właśnie taka uroczystość pożegnania klas maturalnych odbyła się w piątek, w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Nie mogło zabraknąć życzeń, podziękowań, kwiatów, a także mnóstwa emocji i wzruszeń. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i świadectwa z „czerwonym paskiem”.

- To szczególny rocznik młodzieży po raz ostatni na podbudowie gimnazjum. Matura także w tej formie po raz ostatni. To był szczególnie trudny czas, prawie dwa lata nauczania zdalnego, sytuacja trudna także ze względu na wojnę. Nastroje nie sprzyjały ani nauce ani takiej pozytywnej atmosferze radości charakterystycznej dla młodzieży. Jednak wychodzimy z tego zwycięsko. Myślę, że egzaminy powinny wypaść dobrze, świadczą o tym wyniki uczniów. Naukę w naszej szkole kończy pięć klas, wszystkie średnie są powyżej oceny dobrej, są oceny bardzo dobre, celujące, mamy olimpijczyków – mówi Żaneta Łęczycka, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

Na pożeganie szkoły przygotowano także część artystyczną.

Więcej o:
matura egzamin maturalny matura radomsko liceum liceum radomsko świadectwo dojrzałości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE