Radomsko: kierująca audi kobieta miała ponad 3 promile. Została zatrzymana dzięki obywatelskiej postawie radomszczan

Radomsko: kierująca audi kobieta miała ponad 3 promile. Została zatrzymana dzięki obywatelskiej postawie radomszczan

Czujnością oraz właściwą postawą wykazali się mieszkańcy Radomska, którzy ujęli nietrzeźwą kierującą audi. Uwagę pary przyciągnęła kobieta, która zataczając się podeszła do osobówki a następnie próbowała nią odjechać z przyblokowego parkingu. Kierująca audi miała 3 promile alkoholu w organizmie.

17 marca 2022 roku, tuż przed godziną 11.00 policjanci zostali wezwani w rejon ulicy Leszka Czarnego w Radomsku, gdzie ma przebywać pijana kobieta, która kierowała audi. Mundurowi na miejscu zastali zgłaszających, którzy zrelacjonowali zdarzenie oraz wskazali budynek do którego chwiejnym krokiem weszła kobieta.

- Wszystko wskazuje na to, że kierująca audi, po tym jak zgłaszający nakazał jej wyłączenie silnika oraz opuszczenie pojazdu wykorzystała nieuwagę świadków i uciekła z miejsca zdarzenia. Policjanci aby dostać się do wnętrza budynku wykorzystali swoje doświadczenie oraz rozpoznanie osobowe. W rezultacie działania policjantów ruchu drogowego doprowadziły do zatrzymania pijanej kobiety. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało w organizmie 47-latki ponad 3 promile alkoholu – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mieszkanka gminy Lgota Wielka straciła już swoje prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Musi się też liczyć z finansowymi konsekwencjami swojego zachowania. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

- To kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy naszego miasta wyraźnie sprzeciwiają się nieodpowiedzialnym zachowaniom kierowców i co ważne reagują, powiadamiają służby. Dzięki zdecydowanemu działaniu obywateli i tym razem być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Świadkom tego zdarzenia serdecznie dziękujemy za reakcję i godną naśladowania postawę – podkreśla Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijana kobieta kierowca zatrzymanie ulica leszka czarnego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE