Radomsko: 40-latka usiłowała zabić swojego konkubenta. Poszło o telewizyjnego pilota... Kobiecie grozi dożywocie

Radomsko: 40-latka usiłowała zabić swojego konkubenta. Poszło o telewizyjnego pilota... Kobiecie grozi dożywocie Fot. KPP Radomsko

Według planu 40-letniej radomszczanki zakończenie tej historii miało być zgoła inne. To właśnie ona zgłosiła interwencję jako pokrzywdzona przez swojego partnera. Po ustaleniach funkcjonariuszy role jednak się odwróciły. Teraz kobieta najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie z zarzutem usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w środku nocy 5 lutego 2023 roku w jednym z mieszkań na obrzeżach Radomska.

Tuż po godz. 1.00 oficer dyżurny radomszczańskiej komendy policji odebrał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, że jej partner wszczął awanturę, a ona potrzebuje w związku z tym pomocy.

- Natychmiast wysłany na miejsce patrol zastał kobietę i krwawiącego mężczyznę. Mundurowi wezwali pogotowie, a potem zaczęli ustalać przebieg zdarzenia. Jak się okazało, sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, niż opowiedziała zgłaszająca. Według pokrzywdzonego to właśnie jego partnerka zaczęła kłótnię, podczas której zaatakowała go nożem kuchennym. Poszło o pilota do telewizora. Oboje wcześniej razem spożywali alkohol. Kobieta podejrzana o atak na swojego partnera została zatrzymana w policyjnym areszcie. Skrupulatnie zebrane dowody i ustalenia śledczych pozwoliły na postawienie 40–latce zarzutu usiłowania zabójstwa – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i postanowił kobietę tymczasowo aresztować. Sprawczyni najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. W tym czasie będzie prowadzone śledztwo w sprawie. 40-latce grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko prokuratura radomsko usiłowanie zabójstwa. nóż konkubent
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE