Radomsko: 26-latek został pobity, bo trącił sprawcę ramieniem

Radomsko: 26-latek został pobity, bo trącił sprawcę ramieniem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy w centrum miasta pobili 26 – letniego mężczyznę. Sprawcy to mieszkańcy Radomska. Wkrótce napastnicy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Dyżurny radomszczańskiej policji o zdarzeniu dowiedział się późnym wieczorem 12 marca 2021 roku. Osoba zgłaszająca przekazała, że w Radomsku przy ulicy Przedborskiej został pobity mężczyzna. Na miejsce skierowano policjantów, którzy ustalili, że napastników było kilku.

- Agresorzy uderzali pięściami i kopali leżącego 26 -latka. Pokrzywdzony doznał licznych stłuczeń, otarć i zasinień. Nie było konieczności hospitalizowania go. Kryminalni ustalili, że pobicia dokonali czterej znajomi. 13 marca do policyjnej celi trafili pierwsi zatrzymani w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że przestępstwa tego dokonali radomszczanie w wieku 18, 24, 25 i 26 lat. Trzech z nich usłyszało już zarzut pobicia. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Podczas przesłuchania nie potrafili logicznie wytłumaczyć przyczyn swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Wszystko wskazuje na to, że jeden ze sprawców namówił swoich kolegów do pobicia 26 – latka. A to dlatego, że chwilę wcześniej panowie trącili się ramionami podczas mijania na ulicy – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Prokurator zastosował wobec sprawców zdarzenia dozór policyjny. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pobicie ulica przedborska zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE