Radny Radosław Rączkowski zadaje pytania w sprawie starego i nowego basenu w Radomsku

Radny Radosław Rączkowski zadaje pytania w sprawie starego i nowego basenu w Radomsku Fot. Wojciech Bojdo

- O jaką kwotę zmniejszy się koszt utrzymania pływalni po przekształceniu jej na halę wielofunkcyjną? To jedno z kilku pytań, które zadał prezydentowi w interpelacji, radny niezależny Radosław Rączkowski.

W interpelacji (datowanej na 17 marca br.) przygotowanej przez Radosław Rączkowskiego, znalazło się kilka pytań dotyczącej przestrzeni obiektów basenowych (starej i nowej pływalni) w Radomsku:

- Czy miasto zwróciło się z pismem do Ministerstwa Sportu, obecnie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w sprawie wypłycenia nowego basenu o nazwie AQUARA i czy dysponuje decyzją dotyczącą możliwości takiego wypłycenia na dzień 16.03.2021?

- Czy wypłycenie dwóch torów nie zmieni funkcji sportowej obiektu?

- Czy miasto (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji) dysponuje kosztorysem wymiany systemu udrażniania filtrowania wody na Starej Pływalni. Jaka to kwota szacunkowa?

- O jaką kwotę zmniejszy się koszt utrzymania pływalni po przekształceniu jej na halę wielofunkcyjną - chodzi o koszty energii, ogrzewania, konserwacji obiektu?

- Czy miasto rozważało wybudowanie obiektu sportowego wielofunkcyjnego przy szkole PSP nr 6, co zapewniłoby stałe zaplecze dla dyscyplin sportowych takich jak zapasy, boks itp., nie pozbawiając przy tym mieszkańców starej pływalni?

- Czy miasto analizowało zagrożenia wynikające z korzystania z basenu sportowego o głębokości 2,20 m przez osoby nie potrafiące profesjonalnie pływać, przy wyłączeniu torów skrajnych dla szkół pływackich?

Więcej o:
basen w radomsku nowy basen w radomsku mosir mosir w radomsku radosław rączkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE