Radni wizytowali „Kinemę” w Radomsku

Radni wizytowali „Kinemę” w Radomsku Fot. UM Radomsko

Radni z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku zorganizowali wyjazdowe posiedzenie komisji. Wizytowali zakupiony niedawno przez miasto budynek dawnego kina „Kinema”.

Członkowie komisji oglądali, w jakim stanie jest zabytkowy obiekt, który niedawno stał się własnością miasta. Jak przyznali, dobrze się stało, że do transakcji doszło.

Prezydent przypomniał, że budynek „Kinemy” jest obiektem zabytkowym, dlatego wszystkie działania inwestycyjne, muszą być konsultowane z wojewódzkim konserwatorem zabytków. I chociażby z tego powodu, koszty remontu budynku nie będą małe, gdyż podczas prowadzonych prac będzie trzeba dbać o wszystkie detale architektoniczne.

Budynek stał się  własnością miasta w styczniu 2023 r. Wcześniej należał do OSP Radomsko. Po likwidacji stowarzyszenia obiekt przejął syndyk, który wystawił „Kinemę” na sprzedaż.

Obiekt ma stać się filią Miejskiego Domu Kultury. Zostanie tam utworzone kino. Będzie również izba pamięci poświęcona braciom Różewiczom oraz żołnierzom KWP. W „Kinemie” będą też funkcjonować organizacje pozarządowe.

Koszt remontu może wynieść nawet ponad 8 mln złotych. Władze miasta będą się starać o pozyskanie dofinansowania na tę inwestycję.

Czytaj też: „Kinema” jest już własnością miasta. Podpisano akt notarialny

Więcej o:
radomsko kinema radomsko kinema komisja rozwoju
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE