Radni Powiatu Radomszczańskiego potępiają działania Rosji wobec Ukrainy

Fot. Klaudia Gajda

W środę, 2 marca Rada Powiatu Radomszczańskiego obradowała podczas specjalnie zwołanej sesji. Podjęto uchwałę potępiającą działania Federacji Rosyjskiej naruszające integralność i suwerenność niepodległej Ukrainy.

Obrady rozpoczęto minutą ciszy dla poległych w walkach w Ukrainie. Gościem sesji była Irina mieszkanka miasta Równe, która w Radomsku znalazła schronienie uciekając z Ukrainy.

- Ukraina broni się, my jesteśmy gotowi jej bronić. W imieniu wszystkich Ukraińców chcę podziękować za solidarność w tych trudnych dla Ukrainy czasach. Razem pokonamy wszystko i mam nadzieję, że niedługo będzie spokojne niebo. Niech żyje Polska, niech żyje Unia Europejska, Sława Ukrainie! – mówiła Pani Irina.

Treść uchwały:

Rada Powiatu Radomszczańskiego potępia działania Federacji Rosyjskiej naruszające integralność i suwerenność niepodległej Ukrainy. Władimir Putin, realizując swoje imperialne ambicje, brutalnie złamał obowiązujące w cywilizowanym świecie elementarne zasady prawa międzynarodowego przynosząc cierpienie niewinnym ludziom do przewidzenia zniszczenia.

Dziś, w obliczu toczącej się wojny bezwzględnie sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji wyrażając solidarność i jedność z Narodem Ukraińskim. Dziękujemy za jego bohaterstwo oraz bezkompromisową postawę w walce o wolność i niezależność swojej Ojczyzny, a także obronę europejskiego bezpieczeństwa i demokratycznych wartości. Wierzymy, że zdecydowane stanowisko międzynarodowej społeczności wobec zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę pozwoli na zwycięstwo dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, demokracji nad totalitaryzmem.

Niech żyje wolna Ukraina!
Слава незалежної Україні!

Podczas głosowania radni byli zgodni. Wszyscy podnieśli rękę „za” podjęciem uchwały.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
ukraina powiat radomszczański solidarni z ukrainą wsparcie konflikt rada powiatu radomszczańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE