Punkty Masowych Szczepień powstaną w powiecie bełchatowskim

Punkty Masowych Szczepień powstaną w powiecie bełchatowskim Fot. pixabay.com

Na terenie powiatu bełchatowskiego uruchomione zostaną cztery Punkty Masowych Szczepień. Ich zadaniem będzie szczepienie mieszkańców przeciw Covid-19.

Wojewoda Łódzki zwrócił się do Starosty Bełchatowskiego z prośbą o pomoc w utworzeniu PMS. Powiat wskazał cztery takie punkty. Trzy zostaną uruchomione w Bełchatowie, jeden w Zelowie. Aktualnie trwają rozmowy z podmiotami leczniczymi, które podejmą współpracę z powiatem bełchatowskim w tym zakresie.

Zadaniem wszystkich punktów w powiecie bełchatowskim będzie wykonywanie minimum 1050 szczepień dziennie, zgodnie z założeniem 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.

- Chcielibyśmy, by efektem realizacji tego zadania oraz dobrej współpracy samorządu powiatu z podmiotami leczniczymi i administracją rządową było osiągnięcie odporności przez naszych mieszkańców. Daje to nadzieję na powrót do upragnionej przez wszystkich normalności, dlatego wspieramy zorganizowanie na terenie naszego powiatu kilku Punktów Masowych Szczepień – mówi Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.

Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia PMS, polegające na ich wyposażeniu zgodnie z wytycznymi NFZ. Po zakończeniu tego etapu zostanie opublikowany termin uruchomienia punktów i akcji szczepień.

(info: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie)

Więcej o:
powiat bełchatowski szczepienia koronawirus pubkty masowych szczepień
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE