Przyszła kolej na naszą szkołę

Przyszła kolej na naszą szkołę Fot. M. Kołaczkowski

Dużymi krokami zbliża się XXV Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich połączony z XVII Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim „Mówimy Reymontem”. Zlot odbędzie się w dniach 22-24 września 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomsku.

- To spore wyróżnienie dla naszej placówki, tym bardziej, że jest to zlot jubileuszowy dwudziesty piąty. Druga ważna sprawa. to że jesteśmy najstarszą szkołą imienia Reymonta w Polsce - podkreśla w rozmowie na portalu Radomsku24.pl Barbara Orsicz, nauczycielka języka polskiego w PSP nr 4 w Radomsku.

Integracja szkół noszących imię Władysława Reymonta, pogłębienie przyjaźni z polonijnym środowiskiem z Kanady, popularyzacja twórczości laureata literackiej Nagrody Nobla, rozwijanie uzdolnień i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury polskiej, a w szczególności na dzieła piewcy wsi polskiej, promocja młodych talentów i poszerzanie wiedzy o życiu i twórczości wspólnego patrona, to główne cele przedsięwzięcia.

- W murach naszej szkoły  przez dwa dni będziemy gościć ponad 70 gości. Honorowym  gościem będzie Emilia Krakowska aktorka, która w 1972 roku wcieliła się w rolę Jagny  w Reymontowskich „Chłopach” - dodaje gość portalu Radpmsko24.pl.

Rozmowa z Barbarą Orsicz z PSP nr 4 w Radomsku, w środę 13 września. Premiera godzina 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE