Przypominali, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Jednym z jej elementów była poranna wizyta policjantów przed Publiczną Szkołą Podstawową nr 5. Mundurowi przypominali uczniom idącym do szkoły, jak należy bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Akcja to jeden z elementów kampanii profilaktycznej, prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji, Urząd Miasta oraz Szkołę Jazdy „Elcar” w Radomsku. Po opatrzeniu przejść dla pieszych napisem „Odłóż telefon i żyj” oraz umieszczeniu w rejonie szkół plakatów informujących o zagrożeniach, na jakie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu, przyszedł czas na wizyty policjantów przed szkołami.

- Akcja ma na celu ukazanie dzieciom i rodzicom, w jaki sposób powinni się poruszać po drodze publicznej. Na szczęście z roku na rok świadomość uczestników ruchu w tym zakresie poprawia się. Należy jednak przypominać dzieciom i rodzicom o przepisach ruchu drogowego - mówi Grzegorz Kącki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Podczas zorganizowanej we wtorek 15 września 2020 r. przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 akcji, dzieci nie tylko dowiadywały się, w jaki sposób należy przechodzić przez przejście dla pieszych. Otrzymywały również lizaki oraz elementy odblaskowe.

W najbliższych dniach akcja będzie kontynuowana w rejonie kolejnych radomszczańskich szkół.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko policja radomsko bezpieczna droga do szkoły akcja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE