„Odłóż telefon i żyj!” – nowa profilaktyczna akcja w Radomsku

„Odłóż telefon i żyj!”. Takie napisy pojawiły się przy kilkunastu przejściach dla pieszych na terenie Radomska. Jest to jeden z elementów akcji profilaktycznej, realizowanej przez Urząd Miasta, Komendę Powiatową Policji oraz Szkołę Jazdy „Elcar”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności pieszych, rowerzystów czy użytkowników hulajnóg, czyli tzw. niechronionych uczestników ruchu.

- Chcemy zwrócić uwagę osobom korzystającym z przejść dla pieszych, szczególnie osobom młodym. Osoby te często korzystają z telefonów komórkowych, nie zwracając uwagi na to, że wchodzą na jezdnię. Napisy, które się pojawiły mają ostrzegać przed niebezpieczeństwem i uświadomić, że wpatrywanie się w ekran telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych może mieć tragiczne konsekwencje – mówi prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Napisy pojawiły się przy 15 przejściach dla pieszych w rejonie szkół i przedszkoli. Są namalowane fluorescencyjną farbą, więc będą dobrze widoczne.

- Popieramy tego typu inicjatywę i chętnie się do niej przyłączyliśmy. Z naszych obserwacji wynika, że bardzo częstą sytuacją jest ta, kiedy to osoba idąca z telefonem, zamiast patrzeć na drogę, patrzy w ekran telefonu. Są to naprawdę bardzo niebezpieczne sytuacje – zauważa Mariusz Pawłowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W ramach kampanii – oprócz napisów przy przejściach dla pieszych, przygotowany zostanie również baner oraz mural. Ich motywem przewodnim będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko policja radomsko akcja profilaktyczna przejścia dla pieszych odłóż telefon i żyj
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE