Przygotowania do białego szaleństwa na Górze Kamieńsk

Fot. Klaudia Gajda

Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk już niemal na finiszu przygotowań do otwarcia sezonu. Ten długo wyczekiwany moment ma nadejść w najbliższy piątek, 12 lutego.

Na Górze Kamieńsk trwa jeszcze naśnieżnie tras, na środę zaplanowano dalsze naśnieżnie i ratrakowanie tak by na piątek być gotowym na przyjęcie turystów.

- Planujemy uruchomić wszystkie nasze urządzenia wyciągowe, czyli wyciąg talerzykowy i przenośnik taśmowy dla początkujących oraz kolej linową, która będzie obsługiwała górne części stoku. W tej chwili mamy już wystarczająca ilość śniegu – od 30 cm do nawet ponad metra na niektórych odcinkach – komentuje kierownik Ośrodka Janusz Paduch.

W tym sezonie najważniejszym wyzwaniem dla kierownictwa ośrodka będzie odpowiednie zadbanie o reżim sanitarny. Niestety turyści nie będą mogli korzystać w pełni z obiektów gastronomicznych, posiłki będą sprzedawane jedynie na wynos.

Na turystów czekają także właściciele wypożyczalni sprzętu narciarskiego, w zeszłym roku przez pogodę, która nie pozwalała na uruchomienie stoku nie pracowali. Teraz sezon rusza z opóźnieniem, ale mimo to cieszy.

Stok ruszy w piątek od godziny 9. Będzie czynny codziennie od poniedziałku do niedzieli od godz. 9 do 21. Stok zabezpieczać będzie beskidzka grupa ratowników GOPR.

Więcej o:
góra kamieńsk Ośrodek Góra Kamieńsk stok Góra Kamieńsk OSiR Góra Kamieńsk sezon narciarski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE