Przetargi na budowę basenu, rewitalizację parku i remont ul. Reymonta

Przetargi na budowę basenu, rewitalizację parku i remont ul. Reymonta

Magistrat ogłosił właśnie przetarg na budowę basenu, rewitalizację parku przy ul. Sierakowskiego oraz remontu ulicy Reymonta w Radomsku.

W przypadku przetargu na budowę basenu, to już drugie podejście. Pierwszy przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny zaproponowanej przez wykonawców. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Termin składania ofert upływa 27 sierpnia.

Natomiast oferty na rewitalizację parku przy ul. Sierakowskiego można składać do końca lipca.

I wreszcie przetarg na remont ulicy Reymonta. Tutaj na oferty magistrat czeka do 30 lipca. Przebudowa ul. Reymonta, obejmuje odcinek od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego. W jej zakres wchodzi zwężenie jezdni do szerokości 4 mb oraz przebudowa obustronna chodników wykonanych z płyt granitowych o antypoślizgowej powierzchni. Wzdłuż jezdni po stronie południowej (przy budynku poczty) zachowana będzie  zatoka postojowa dla samochodów osobowych. Po stronie północnej nowy, szeroki chodnik pozwoli stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń, która będzie dostosowywana do zmiennych  potrzeb mieszkańców, np. wykorzystywana jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, miejsce do organizacji happeningów czy zajęć dydaktycznych.

Na całym odcinku jezdni posadzone zostaną  44 drzewa, w tym 33 w gruncie a 11 w donicach ozdobnych. Dwukrotnie większa liczba posadzonych w gruncie drzew o wysokości 6 metrów ma za zadanie maksymalnie zrekompensować usunięty drzewostan.

W okolicy Domu Rzemiosła powstanie, otoczony zielenią,  zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Dodatkowo na całej ulicy zlokalizowane będą elementy małej architektury, jak ławki, kosze czy donice do nasadzeń roślin ozdobnych. Wykonane zostanie nowe, wysokie oświetlenie ledowe.  Dodatkowe oświetlenie punktowe zlokalizowane w nawierzchni chodnika wyeksponuje elementy małej architektury. Ulica zyska również nowy kolektor kanalizacji deszczowej. Wymieniony zostanie istniejący wodociąg oraz uszczelniony kanał kanalizacji sanitarnej.

Więcej o:
remont przetarg reymonta park
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE