Przeciwko nienawiści

Przeciwko nienawiści

W odpowiedzi na zapowiadany marsz środowisk narodowych skierowany przeciwko obywatelom Ukrainy, postanowili zaprotestować zwykli mieszkańcy Radomska, którzy nie godzą się na mowę nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

- Dzisiejszy, nawołujący do nienawiści na tle narodowościowym i etnicznym marsz w Radomsku musi spotkać się z odpowiedzią. Dlatego zapraszam wszystkich, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec przyzwolenia na nawoływanie w przestrzeni publicznej do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych oraz publiczne znieważanie grup ludności na zgromadzenie spontaniczne i podpisanie petycji do władz miasta o podjęcie działań na rzecz przeciwdziałania rasizmowi i mowie nienawiści w naszym mieście - napisał na Facebooku pomysłodawca akcji, Dawid Wawryka. Petycja będzie podpisywana dzisiaj (19 listopada) o godz. 15.00 przy ul. Leszka Czarnego 6 (skrzyżowanie ulic Piastowskiej i Leszka Czarnego). Treść pisma udostępniamy powyżej.

Planowany na dzisiaj protest narodowców wywołał niemałe poruszenie. Na portalach społecznościowych ostro spierają się zwolennicy i przeciwnicy imigrantów z Ukrainy. Ci pierwsi są jednak w większości. Jeden z postów na facebookowym profilu "Gazety Radomszczańskiej" został usunięty przez administrację ze względu na komentarz jednego z użytkowników.

Więcej o:
protest onr ukraina marsz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE