Prezydent Ferenc zaapelował do polityków, by nie wykorzystywali tematu składowiska w kampanii wyborczej

Prezydent Ferenc zaapelował do polityków, by nie wykorzystywali tematu składowiska w kampanii wyborczej Fot. UM Radomsko

Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc zorganizował briefing prasowy, podczas którego odniósł się do informacji, że przy ul. Zgoda powstanie składowisko odpadów niebezpiecznych. Zapewnił, że zrobi wszystko, by takie składowisko nie powstało. Jednocześnie zaapelował do lokalnych polityków, by nie wykorzystywali tego tematu w kampanii wyborczej.

- Urząd działa transparentnie. Chciałbym zaapelować do wszystkich polityków, którzy prowadzą kampanię wyborczą aby nie wykorzystywali sytuacji, które są nie uprawnione do tego aby je nagłaśniać i niepokoić mieszkańców. Nigdy nie było mojej zgody i nie będzie zgody, by na ul. Zgody 14 powstało składowisko niebezpiecznych odpadów. Zawsze walczyłem, by tego typu składowiska nie powstawały na terenie miasta. Jest to nieuprawnione mówienie, że prezydent miasta chce wybudować składowisko niebezpiecznych odpadów. Absolutnie jest to nieprawda. Apeluję do wszystkich osób, które prowadzą kampanię wyborczą aby tego typu retoryką się nie posługiwały – powiedział Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Przypomnijmy. We wtorek, 22 sierpnia 2023 r. przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zorganizowali protest przeciwko budowie składowiska, na który zaprosili mieszkańców.

Czytaj też: Mieszkańcy nie chcą punktu zbierania i przetwarzania odpadów przy swoich domach

Więcej o:
radomsko składowisko odpadów ulica zgoda jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE