Poznaj swoje miasto z redakcją Radomsko24.pl

Chcesz wiedzieć więcej na temat dziejów Radomska? Zapraszamy na wycieczkę historyczną po naszym mieście!

Foto pochodzi z www.radomsko.plRadomsko to małe miasto, ale posiada bogatą historię. Nie wszyscy wiedzą, że ratusz przy ul. Narutowicza nie jest pierwszym tego typu budynkiem w naszym mieście. Sporo osób głowi się, co robią fragmenty epitafiów umiejscowione w murze okalającym stary cmentarz. Zastanawiać może również architektura kościoła Św. Lamberta. Zresztą kiedyś Radomsko było bardziej zróżnicowane religijnie - mieszkali w nim m.in. żydzi, prawosławni i ewangelicy.

Redakcja portalu Radomsko24.pl zaprasza czytelników na wycieczkę po naszym mieście, dzięki której będzie można posłuchać ciekawych opowieści i zobaczyć interesujące miejsca.

Pomysł ten związany jest inicjatywą radomszczańskiego hufca ZHP - pisaliśmy o tym całkiem niedawno. Przeszkoleni druhowie (a także osoby spoza ZHP) organizują dla chętnych mieszkańców miasta wycieczki po Radomsku, podczas których można poznać historię miasta, zobaczyć ciekawe miejsca i usłyszeć kilka ciekawostek.

Wizerunek najstarszej zachowanej pieczęci RadomskaZapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę po Radomsku. Uczestniczyć może w niej każda osoba, która jest zainteresowana historią miasta.

Spotkajmy się w najbliższą niedzielę na placu przy kościele Św. Lamberta o godz. 14.

Oprowadzał Was będzie specjalnie przeszkolony przewodnik po Radomsku. Planowo wycieczka będzie trwała do dwóch godzin. Będziemy przemieszczać się na pieszo po okolicach centrum Radomska. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się też zapisywać.

Więcej o:
historia wycieczka redakcja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE