Pożar warsztatu samochodowego w miejscowości Długie. 9 zastępów w walce z żywiołem

Fot. foto: OSP Lgota Wielka/Wideo: S. Nems

Piątek 7 kwietnia rozpoczął się dla strażaków pożarem hali magazynowej w miejscowości Długie w gm. Lgota Wielka. Na miejsce wysłano 9 zastępów, w tym samochód z drabiną. Straty wyniosły 500 tys. zł.

Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków o 8.26. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęta jest hala magazynowa o wymiarach 20 na 10 metrów.

Jak przekazał naszemu portalowi kapitan Marek Jeziorski ze straży pożarnej w Radomsku, przypuszczalną przyczyną pożaru była awaria pieca na paliwo stałe.

- W zakładzie nie przebywali jeszcze pracownicy. Udało się ograniczyć pożar i dzięki temu rozprzestrzenił się na wyższa kondygnacje. Wewnątrz warsztatu znajdowały się trzy butle po około 30-40 kg gazów technicznych: acetylen - skrajnie niebezpieczny, tlen i dwutlenek węgla. Podjęte były działania w celu schłodzenia tych butli i kontroli temperatura płaszcza – relacjonuje kapitan Marek Jeziorski.

Według Marka Jeziorskiego, kluczem do szybkiego i skutecznego działania przy tym zdarzeniu był przyjazd  jednostek OSP z terenu gminy Lgota Wielka. Na miejsce wysłano także cysternę z JRG z Radomska. Jednak nie była potrzebna i zawrócono ją do bazy.

Działania zakończyły się o godz. 10.49.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański pożar długie straż radomsko pożar długie lgota wielka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE