„Powiatowy-kaskadowy” w pow. radomszczańskim. Ilu kierowców złamało przepisy?

„Powiatowy-kaskadowy” w pow. radomszczańskim. Ilu kierowców złamało przepisy? Fot. KPP Radomsko

We wtorek, 23 listopada 2021 roku na drogach powiatu radomszczańskiego służbę pełniło więcej patroli drogówki. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi tworzący grupę „SPEED”, policjanci z Wielunia, z Piotrkowa Trybunalskiego, z Pajęczna oraz z Radomska reagowali na wszystkie przypadki łamania przepisów w ruchu drogowym. Funkcjonariusze mieli do dyspozycji oznakowane i nieoznakowane radiowozy, mierniki prędkości i co równie ważne odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie.

Działania zainicjowane przez radomszczańskich mundurowych pod nazwą „Kaskadowy – powiatowy” wpisują się w kampanię informacyjno – społeczną „NIE ZABIJAJ”.

- Kolejny raz policjanci na co dzień dbający o bezpieczeństwo na drogach dowiedli, że najczęściej popełnianym przez kierowców wykroczeniem jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Nie zapominajmy, że prędkość to kluczowy czynnik decydujący o rozmiarach i rodzajach doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych. Podczas akcji policjanci wykonywali pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych oraz miejsc, gdzie notorycznie przekraczana jest dozwolona prędkość – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W czasie działań policjanci ujawnili 104 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 79 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Łącznie funkcjonariusze nałożyli 87 mandatów karnych, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.

- Warto zaznaczyć, że od początku 2021 roku policjanci wydziału ruchu drogowego radomszczańskiej komendy ujawnili 11119 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 6704 wykroczenia dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości a w tym 1097 to przekroczenia prędkości w rejonie przejścia dla pieszych – podkreśla Aneta Wlazłowska.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Powyższe dotyczy również kierujących jednośladami.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko akcja bezpieczeństwo kaskadowy pomiar prędkości kierowcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE