Powiat nie zapłacił jednej z firm za zimowe utrzymanie dróg?

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Powiat nie zapłacił jednej z firm faktur za zimowe utrzymanie dróg? Radosław Kosowski przedstawiciel firmy Zigger pojawił się w środę (30 czerwca) na sesji powiatu radomszczańskiego. Chciał poinformować radnych o tym, że złożył wezwania przedsądowe do zapłaty czterech faktur.

Sprawa dotyczy zimowego utrzymania dróg. Radosław Kosowski mówił radnym, że powiat zerwał umowę jaka została zawarta z jego firmą podając nonsensowny powód, dodał, że w grudniu „grzecznościowo” odśnieżył swoim sprzętem drogi w powiecie.

- Sytuacja jest nieciekawa, powiat ogłasza trzy przetargi, dopiero po trzecim wyłania wykonawcę. Nie zabezpiecza dróg prawidłowo. Mało tego, rozwiązuje umowę w sposób niewłaściwy z narażeniem środków publicznych. To jest niedopuszczalne. Państwo radni dziś przyznali pani staroście absolutorium, ale jak ta sprawa wyjdzie na wierzch… zabieramy… oczywiście moim zdaniem – mówił do radnych Radosław Kosowski.

Radosław Kosowski na razie sprawy do mediów komentować nie chce. Mówi, że najwcześniej będzie mógł powiedzieć coś więcej za tydzień, a na sesję przyszedł po to, by opinia publiczna dowiedziała się o działaniach Zarządu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Aleksander Broszkowski Beata Pokora Radosław Kosowski powiat radomszczański odśnieżanie dróg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE