Radomsko, Łódzkie 3.0o Czwartek, 23 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Powalone konary na drogi i tory, zerwane linie – bilans szkód po wichurze

Alert 112
Beata Januszewska

Od wczoraj, 30 września strażacy mieli sporo pracy. Powiatowa Straż Pożarna w Radomsku na terenie całego powiatu radomszczańskiego interweniowała ponad 30 razy z powodu powalonych drzew na jezdnie, a także tory kolejowe. Silny wiatr zrywał również pokrycia dachów mieszkalnych. Usuwanie powstałych szkód nadal trwa.

Wiejący od wczoraj silny wiatr wyrządził wiele szkód. W miejscowości Orzechówek po godz. 19 na drodze leśnej na samochód osobowy przewróciły się dwie brzozy. Na szczęście uszkodzony został tylko samochód (m. in. rozbita została przednia szyba, zniszczony błotnik i drzwi), podróżującym nic się nie stało.

Czytaj więcej: Wiatr łamał drzewa

W miejscowości Stępki z budynku mieszkalnego wiatr zerwał poszycie dachu. Wstępne straty oszacowano na 10 tys. zł. Natomiast w miejscowości Krzywanice uszkodzony został dach stodoły.

Silny wiatr zrywał również linie energetyczne i telekomunikacyjne. Jak wynika z naszych informacji bez prądu pozostało tylko kilka domostw na terenie gminy Kodrąb i Kamieńska.

Również z powodu wiatru po godzinie 18 na tory kolejowe w Radomsku na ulicy Warszyca spadł oderwany konar. Spowodowało to czasowe wstrzymanie ruchu pociągów.

Akcje usuwania szkód wyrządzonych przez wiatr nadal trwają.

Na zdjęciach zobaczyć można oberwany konar, który zniszczył ławkę w parku Świętojańskim w Radomsku.

komentarze