Radomsko, Łódzkie 12.9o środa, 23 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej

Wiatr łamał drzewa

Alert 112
Jacek Paszewski

Silne podmuchy wiatru, które były odczuwalne od samego rana 30 września w Radomsku i powiecie radomszczańskim, spowodowały kila szkód. Strażacy wyjeżdżali głównie do usuwania powalonych drzew i konarów.

Ostrzeżenia o silnym wietrze dla naszego regionu wydało Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu Synoptycy prognozowali wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, początkowo południowo-zachodni, później zachodu. Alert wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W Radomsku, w godzinach popołudniowych wiatr przewrócił drzewo na ulicy Żeromskiego, spadające gałęzie zatarasowały jezdnie w Alejach Jana Pawła II. Wiatr powalił także drzewo przy ulicy Przemysłowej. Usunęli je strażacy z OSP Bogwidzowy.

W parku Świętojańskim przewrócone drzewa uszkodziły nowe ławki o ogrodzenie.

Strażacy z Kodręba, zostali zadysponowani do  powalonego drzewa na drodze między Bartodziejami a Przerębem (gm. Masłowice). Drzewo zalegało częściowo na jezdni. Działania strażaków trwały około 20 minut.

Chwilę wcześniej ta sama jednostka przez 40 minut, usuwała powalone drzewo na DK42. Drzewo zalegało na jednym pasie drogi. Podczas działań droga była nieprzejezdna.

W Kobielach Wielkich na ul. Powstańców Wielkopolskich, z jezdni strażacy usunęli konar. Podobnie było w Babczowie. Tam też sprzątali konary drzew.

W Niedośpielinie, drogę blokował przewrócony słup telekomunikacyjny. Tutaj interweniowali strażacy z OSP Wielgomłyny.

Łącznie strażacy zanotowali 29 interwencji. Jeśli uwieczniliście na zdjęciach skutki wiejącego wiatru na zdjęciach, to koniecznie prześlijcie je do nas: redakcja[at]radomsko24.pl lub poprzez nasz profil na Facebooku.

komentarze