Pow. piotrkowski: kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Pow. piotrkowski: kolejne narkotyki nie trafią na rynek Fot. KMP Piotrków Tryb.

Po nitce do kłębka. Tak zobrazować można ostatnie działania policjantów Komisariatu Policji w Sulejowie oraz piotrkowskiej jednostki. 49-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających. Wobec 36-latka sąd zastosował tymczasowy areszt. Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek, 23 listopada 2020 roku dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulejowie zauważyli mężczyznę siedzącego w pojeździe, który na ich widok zaczął nerwowo czegoś szukać. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania, tłumacząc się tym, że chciał pozbierać ubrania znajdujące się przy kontenerze.

Policjanci sprawdzili wnętrze pojazdu pod kątem ujawnienia niebezpiecznych narzędzi i nielegalnych substancji. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna w portfelu posiadał 5 torebek z zapięciem strunowym, w których znajdował się biały proszek. 49-latek przyznał się, że jest to amfetamina. Został on zatrzymany i przewieziony do piotrkowskiej jednostki. Na podstawie testera narkotykowego potwierdzono, że substancja znajdująca się w torebkach to amfetamina. Łącznie mężczyzna posiadał ponad 7 gramów nielegalnej substancji. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci piotrkowskiej jednostki zajmujący się walką z przestępczością narkotykową rozpoczęli poszukiwania dilera narkotykowego, od którego 49-latek mógł nabyć nielegalne środki. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu już 24 listopada 2020 roku wytypowali potencjalnego sprawcę. W trakcie przeszukania jednego z mieszkań w Piotrkowie Trybunalskim odnaleźli środki amfetaminę o wadze ponad 250 gramów, marihuanę o wadze ponad 85 gramów, tabletki ekstazy o wadze ponad 11 gramów oraz haszysz o wadze ponad 37 gramów. Na miejscu policjanci odnaleźli też narzędzia do dzielenia środków, w tym wagi elektroniczne, torebki z zapięciem strunowym oraz łyżeczki.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek prokuratora wobec 36-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski policja piotrków sulejów narkotyki zatrzymanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE