Ponad 8 mln złotych na remonty dróg w Radomsku

Ponad 8 mln złotych na remonty dróg w Radomsku Fot. UM Radomsko

Miasto Radomsko znalazło się na liście Funduszu Dróg Samorządowych wraz z dwiema planowanymi w przyszłych latach inwestycjami. Połowa środków na rozbudowę ul. Kraszewskiego i Św. Rozalii oraz przebudowę ul. Piłsudskiego pochodzić będzie z dofinansowania.

Odpowiednio na 1. i 12. pozycji zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów listy zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, znalazły się dwie inwestycje usytuowane w Radomsku.

Na zadanie pn. „Rozbudowa układu drogowego ul. Kraszewskiego i ul. Św. Rozalii wraz z nieprzebudowanym odcinkiem ul. Kolejowej w Radomsku” przekazana miastu zostanie kwota w wysokości 6,726 mln zł. Inwestycja obejmie odcinek o długości 1,728 km. Na przebudowę 285-metrowego odcinka ul. Piłsudskiego udało się pozyskać 1,165 mln zł. Obie kwoty stanowią połowę wartości projektów, pozostała część pochodzić będzie z środków własnych.

- Każda kwota dofinansowania to szansa na odciążenie budżetu miasta na poprawę infrastruktury drogowej, dzięki czemu możemy zrobić więcej i sukcesywnie poprawiać stan dróg w mieście. Cieszyć może wysokość kwoty dofinansowania, ale cieszy również skuteczność pozyskiwania funduszy

- skomentował prezydent Jarosław Ferenc.

Czytaj więcej: Poseł Anna Milczanowska o przyznanych funduszach na drogi w powiecie radomszczańskim

Gminy mogą złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i oba wnioski złożone przez miasto dofinansowanie otrzymają.

Więcej o:
remonty dróg radomsko dofinansowanie z funduszu dróg samorządowych remonty radomsko drogi w radomsku remont ul.św. rozalii w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE