Poseł Anna Milczanowska o przyznanych funduszach na drogi w powiecie radomszczańskim

Politycy Prawa i Sprawiedliwości: poseł Anna Milczanowska, radni Michał Koski i Tomasz Kaczmarek oraz wójt gminy Wielgomłyny Bogumiła Dyktyńska, w czwartek 5 września poinformowali o dofinansowaniach, jakie miasto Radomsko, gminy i powiat radomszczański otrzymały z Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie na realizację wszystkich inwestycji drogowych wynosić będzie prawie 16 mln zł.

Spotkanie zostało zorganizowane na ulicy św. Rozalii w Radomsku. Wybrano je nieprzypadkowo, bowiem miasto pozyskało 6,7 mln zł dofinansowania na remont i rozbudowę układu drogowego ul. Kraszewskiego i ul. św. Rozalii wraz z nieprzebudowanym odcinkiem ul. Kolejowej. Łączny koszt inwestycji to 13,4 mln zł. Przebudowana zostanie również ulica Piłsudskiego w Radomsku – łączna kwota inwestycji to 2 331 545,00 zł, a dofinansowanie wynosi 50%, czyli 1 165 772,00 zł.

- Ulica św. Rozalii będzie remontowana od ulicy Kolejowej z odcinkiem i rozbudową układu drogowego ulicy Kraszewskiego do ulicy Kolejowej. Dzięki temu powstanie mała obwodnica miasta, która pomoże rozładować ruch
– mówiła poseł Anna Milczanowska.

Oprócz tego pozytywnie zostały również rozpatrzone wnioski złożone przez gminy i powiat radomszczański. I tak, pieniądze na remonty dróg trafią do: powiatu radomszczańskiego na remont drogi Przedbórz – Piskorzeniec (dofinansowanie to 80%), do gmin: Masłowice – na wykonanie trzeciego etapu drogi w miejscowości Ochotnik (dofinansowanie 60%), Gidle – przebudowa drogi Pławno – Zberezka (80% dofinansowania) i przebudowa drogi dojazdowej ul. Ogrodowej w Pławnie (80% dofinansowanie), Radomsko – przebudowa ul. Radomszczańskiej w miejscowości Płoszów (60% dofinansowania), Kodrąb – przebudowa drogi Wólka Pytowska – Hamborowa (80% dofinansowania), Wielgomłyny – przebudowa drogi Łączkowice – Masłowice – Pratkowice – Rudka – Kolonia Krzętów (dofinansowanie 80%), Lgota Wielka – przebudowa drogi w miejscowości Wiewiórów (60% dofinansowania), Ładzice – droga w Woli Jedlińskiej i drogi wewnętrznej w Ładzicach (obie po 80% dofinansowania), Przedbórz – remont drogi gminnej do miejscowości Zuzowy i budowa drogi ul. Słoneczna w Przedborzu (obie po 80% dofinansowania), Kamieńsk – remont drogi w miejscowości Danielów (50% dofinansowania), Gomunice – przebudowa drogi dojazdowej w Chrzanowicach (80% dofinansowania).

Więcej o:
wybory 2019 radomsko wybory 2019 kampania wyborcza pis wybory pis wybory parlamentarne wybory do sejmu i senatu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE