W ramach corocznych obchodów „Dnia Ofiar Przestępstw”, przypadającego 22 lutego oraz związanego z nim „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, miasto Radomsko wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomsku aktywnie włącza się w ogólnopolską inicjatywę.
W dniu 20 lutego (czwartek) w godzinach 12.00-15.00 w siedzibie Urzędu Miasta Radomska przy ul. Tysiąclecia 5 będą dyżurują pracownicy socjalni, będący jednocześnie członkami grup diagnostyczno-pomocowych Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej.
Podczas dyżuru mieszkańcy Radomska będą mogli uzyskać praktyczne informacje dotyczące przeciwdziałania przemocy domowej oraz działalności instytucji i stowarzyszeń udzielających wsparcia osobom i rodzinom znajdującym się w kryzysie.
Celem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów, z jakimi mierzy się osoby pokrzywdzone przestępstwem.
Pamiętaj!
Masz prawo do szacunku i godnego traktowania. Masz prawo do własnego zdania i nietykalności cielesnej. Masz prawo szukać pomocy, gdy Twoje prawa są łamane.
Jeśli doświadczasz przemocy lub znasz kogoś, kto jej doznaje, REAGUJ!
Zgłoś to odpowiednim służbom:
Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w mieście Radomsku – tel. 44 683 28 85,
Punkt Interwencji Kryzysowej PCPR w Radomsku (ul. Przedborska 39/41, pok. 1) – tel. 44 715 07 95,
Komenda Powiatowa Policji w Radomsku – tel. 47 846 42 11.
Pomoc dostępna jest także poprzez całodobową, ogólnokrajową Linię Pomocy Pokrzywdzonym – tel. +48 222 309 900 oraz specjalny adres e-mail: info@numersos.pl.