Polskie Radio Kierowców w PSP 10 w Radomsku. Mówiono o bezpieczeństwie na drodze

Fot. Wojciech Bojdo

Do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku zawitała Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców.

Podczas spotkania z uczniami PSP 10 w Radomsku, pracownicy Polskiego Radia Kierowców, radomszczańscy policjanci oraz ratowniczka medyczna opowiadali o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Zwracano uwagę na konieczność posiadania elementów odblaskowych oraz kasków rowerowych.

- Podczas Akademii Bezpiecznej Jazdy zależy nam bardzo na tym, by dzieciaki zdawały sobie sprawę z tego, że są uczestnikami ruchu drogowego i mają takie same obowiązki jak na przykład kierowcy samochodów osobowych, czy motocykli. Mówimy o tym, jak być bezpiecznym rowerzystą, jak być bezpiecznym pieszym i jak współpracować z innymi uczestnikami ruchu drogowego – wyjaśnia Wiktoria Jurczewska, dziennikarka Polskiego Radia Kierowców.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co może im grozić, gdy nieprawidłowo korzystają z przejść dla pieszych oraz nie używają kasków rowerowych.

- Jako policjanci aktywnie bierzemy udział w tego typu zajęciach. Mówimy o przepisach ruchu drogowego. Bardzo dziękujemy Polskiemu Radiu Kierowców za zaproszenie do udziału w akcji – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 jest pierwszą placówką w powiecie radomszczańskiej, w której zostały zorganizowane warsztaty Akademii Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców.

- Bardzo się cieszę, że w przededniu ferii zimowych, które rozpoczną się w województwie łódzkim, nasi uczniowie mogą uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez ekipę Polskiego Radia Kierowców. Mam nadzieję, że te zajęcia zapadną na długo w pamięć – podkreśla Julita Sadawa, nauczyciel PSP 10 w Radomsku.

Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko psp 10 radomsko policja radomsko bezpieczeństwo akademia bezpiecznej jazdy polskie radio kierowców
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE