Półkolonie czy obóz żeglarski? Co wybrać dla dziecka?

Półkolonie czy obóz żeglarski? Co wybrać dla dziecka?

Podczas wakacji pragniemy zapewnić dzieciom mnóstwo atrakcji i niezapomniany beztroski czas. Czasem oprócz wspólnych wyjazdów, chcemy znaleźć dla nich dodatkowe, kreatywne i rozwijające zajęcia. Z pomocą przychodzą półkolonie i obozy. To one rozwijają pasje, umiejętność współpracy w grupie i ciekawość świata u najmłodszych.

Półkolonie a obóz - jaka jest między nimi różnica? 

Wiele osób ma problem z określeniem, na czym polega różnica między półkoloniami a obozem. Organizator półkolonii zapewnia dzieciom zajęcia w czasie pracy rodziców, zwykle do godzin popołudniowych. Później dzieci wracają do domu, aby kolejnego dnia rozpocząć nowe aktywności. To świetna alternatywa, ponieważ wielu rodziców z różnych przyczyn, nie może lub nie chce wysłać dziecka na nocowanie poza domem. W ten sposób nadal można zapewnić mu niezapomnianą rozrywkę. Na obozie natomiast dziecko przebywa poza domem przez cały okres jego trwania. Czas takiej rozłąki z rodzicem pozwala na naukę samodzielności oraz radzenia sobie w zupełnie nowej sytuacji. Zarówno półkolonie, jak i obóz, to świetne okazje do nabycia zupełnie nowych umiejętności i urozmaicenia czasu. 

Półkolonie i obóz żeglarski - aktywne wakacje Twojego dziecka

Półkolonie żeglarskie organizowane są dla różnych grup wiekowych, tak aby zajęcia podczas ich trwania były dostosowane do umiejętności i rozwoju dziecka. Dzięki temu odbywają się one w przedziale wiekowym 5-18 lat. Taki podział wiekowy pozwala również na nawiązywanie przyjaźni z rówieśnikami i dostosowanie zajęć adekwatnych do wieku. Zajęcia dla najmłodszych prowadzone są w formie zabawy na lądzie i wodzie. Nie zabraknie czasu na zajęcia artystyczne, taneczne i aktywności sportowe. Starsze dzieci znajdą półkolonie dla siebie, niezależnie czy są miłośnikami windsurfingu czy żeglarstwa. Mają okazję do wzięcia udziału w zajęciach żeglarskich i teoretycznych. Co istotne, elementem półkolonii jest także edukacja ekologiczna i lekcja bezpieczeństwa nad wodą. To świetna okazja do doszlifowania swoich umiejętności sportowych, pracy zespołowej, udzielania pierwszej pomocy. 

Rozwijanie umiejętności i pasji dziecka 

Dla wielu rodziców najważniejszym aspektem wzięcia udziału w obozie lub półkoloniach jest rozwój ruchowy, intelektualny i społeczny. Dziecko poznaje zasady bezpieczeństwa, wzywania i udzielania pomocy, współzawodnictwa. Dobrze bawi się z rówieśnikami, a często nawiązuje kontakty i przyjaźnie na lata. Czas, który mogłoby spędzić przed ekranem komputera, czy telewizora wykorzystuje bardzo jakościowo. Windsurfing i żeglarstwo mogą stać się ogromną pasją na całe życie. Ale ze względów bezpieczeństwa swojego i innych, warto uczyć się tych dyscyplin pod okiem wykwalifikowanych specjalistów i osób z powołania. Właśnie taką kadrę zapewnia Sztorm Grupa, której misją jest popularyzacja żeglarstwa w Polsce, a także rzetelne przekazywanie wiedzy i doświadczenia. Sztorm Grupa to organizator imprez dla dzieci i dorosłych, w tym półkolonii i obozów żeglarskich. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE