Polityczne zmiany w komisjach rady powiatu?

Polityczne zmiany w komisjach rady powiatu? Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Zmiany w funkcjach przewodniczących komisji. Janusz Czapla nie jest już przewodniczącym komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki – zastąpiła go Ewelina Sewerynek, radna z PiS. Natomiast Marka Rząsowskiego, do środy przewodniczącego komisji Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska zastąpiła Irena Bareła, radna także z PiS. Takie decyzje zapadły podczas sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego w środę, 30 czerwca.

To decyzja nie merytoryczna a polityczna. Tak o zmianach na stanowiskach przewodniczących komisji mówił radny Marek Rząsowski.

– Dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność pracować w tej komisji. Nie dziwię się radnym z PiS, że odwołują mnie z tego stanowiska ale dziwię się tym radnym, z którymi jeszcze do niedawna współpracowaliśmy w ramach koalicji. Niestety nie wiem skąd ta decyzja, ponieważ nie otrzymałem merytorycznego uzasadnienia – mówił Marek Rząsowski.

Radny Janusz Czapla sam złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego, radny Marek Rząsowski został odwołany.

Nowa koalicja stała się faktem. Stowarzyszenia Razem dla Radomska oraz Wspólny Samorząd będą działać z Prawem i Sprawiedliwością

Więcej o:
starostwo powiatowe w radomsku Starostwo Powiatowe w Radomsku absolutorium za 2020 rok absolutorium dla zarządu powiatu radomszczańskiego Janusz Czapla powiat radomszczański Marek Rząsowski radny powiatu radomszczańskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE