Nowa koalicja stała się faktem. Stowarzyszenia Razem dla Radomska oraz Wspólny Samorząd będą działać z Prawem i Sprawiedliwością

Fot. Klaudia Gajda

W Urzędzie Miasta w Radomsku na godzinę 14 zwołano konferencję prasową dotyczącą nowej koalicji. W spotkaniu z mediami uczestniczył Jarosław Ferenc , prezydent Radomska, Beata Pokora, starosta radomszczański i Anna Milczanowska, poseł na Sejm RP z PiS.

Nowa koalicja stała się faktem. 

- Chcemy poinformować państwa o zawiązaniu porozumienia. Porozumienie o współpracy, które podpisaliśmy dzisiaj, to jest jedyna odpowiedź na pytanie o przyszłość Radomska i całej ziemi radomszczańskiej. Dzisiejsze wyzwania wymagają jak najlepszego wykorzystania zarówno własnych możliwości jak i Unijnego zaangażowania funduszy na rzecz Polski. To dobrze, że chcemy to robić wspólnie, bo tak możemy spełnić ambitne plany miasta powiatu i jego mieszkańców - mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Anna Milczanowska podczas konferencji podkreślała, że rozmowy tak naprawdę prowadzone były już od 2018 roku, od czasu kiedy były wybory samorządowe, a teraz to porozumienie zostało sfinalizowane.

- Współpraca była, owszem nie tworzyliśmy koalicji ale ta współpraca była. Ja byłam w stałym kontakcie i z panem prezydentem i z panią starostą, jak również z jednostkami podległymi. Szczególnie jeśli chodzi o inwestycje, o wsparcie inwestycji, a teraz zależy nam ta tym by razem, wspólnie realizować wiele zadań, a tych i przed miastem i przed powiatem jest bardzo dużo – mówiła Anna Milczanowska, posłanka PiS.

Jak na razie strony nie mówiły o zmianach personalnych jeśli chodzi o spółki miejskie czy rady i miasta i powiatu. Jednak nowi koalicjanci nie ukrywali, że najpewniej do takich dojdzie.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
pis rdk ws nowa koalicja radomsko radomsko nowa koalicja nowa koalicja rada miejska radomsko radomsko wspólny samorząd Radomsko prezydent anna milczanowska poseł
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE